Kişi Sayım

Her gün mağazanızı kaç kişi ziyaret ediyor ve kaç kişi ürün satın alıyor?

Perakendecilik endüstrisinde kişi sayım sistemleri, geri dönüş oranlarını hesaplamak açısından önemlidir. (Mağazayı ziyaret eden insan sayısının, alışveriş yapan insan sayısına oranı ve pazarlama stratejileri)

kisi sayım sistemi
Bu oran mağazanın en önemli performans kriteridir ve geleneksel performans ölçüm yöntemlerine göre en doğru sonuçları veren yöntemdir. İnsan trafiği sayım sonuçları geri dönüş oranları birlikte satışlar hakkında değerli bilgiler verir. Örnek olarak, günlük haftalık, aylık ve yıllık bazda değişen ziyaretçi sayısına göre, kesilen fatura adedi ve ciroların karşılaştırılması, kampanya etkinliklerinin, vitrin dekorlarının ve reklam çalışmalarının ziyaretçi sayısına ve ziyaretçinin ciroya dönüşüm oranlarına etkilerini gözlemleme şansı sunar.

Kişi Sayma Sistemleri’nde kullanılan cihazlar pazardaki rakiplerinden farklı olarak %96’nın üzerinde doğrulukta sayma yapabilmektedirler.

  • Perakende performansını optimize etmek için önemli veriler sunmaktadır.
  • Sayım yapan firmalar yalnızca mağaza operasyonlarını ve müşteri hizmetlerini, kişi sayısını saymakla kalmayıp, aynı zamanda ticaret ve pazarlama faaliyetlerini değerlendirmek için önemli verilere sahip olmaktadır.
  • Optimum müşteri deneyimini artırmak için günlük pazarlama planlaması yapmaya olanak vermektedir.

Kurumlar, mağaza açılış kapanış saatlerinin düzenlenmesi, personelin izin yapacağı gün ve saatlerin belirlenmesi gibi konularda Kişi Sayma Sistemleri’nden faydalanmaktadırlar.
Sistemin sağladığı raporlar sayesinde firmalar geleceğe yönelik yatırımlarını en verimli şekilde planlayabilirler.

Kişi Sayma Sistemleri yapılan pazarlama faaliyetleri ve reklamların ne kadar etkili olduğunu ölçmek için de kullanılabilir. Kurumsal müşterilerimiz satış dönüşüm oranının iyileştirilmesi için doğru verilere ulaşmak, ileriye dönük yatırımları doğru ve etkin olarak planlamak amacıyla da kişi sayma sistemlerinden yararlanmaktadır.

Müşteri sayım sistemi doğru analizler doğru planlama yapılmasına olanak vermektedir. kisi sayım

EPOINT® Mağaza Ürün Koruma Sistemleri

Detaylı bilgi almak için 0212 509 25 60 Numaralı telefonumuzdan müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Mağaza Ürün Koruma Sistemleri